TIKLA ABONE OL

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 209 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 204 Cevabı 

Bir varili, basamağa çıkarmak için şekildeki doğrultu ve yönlerde, eşit büyüklükte F. F2, F3 kuvvetleri varile uygulanıyor.
Varil türdeş ise,
a) Bu kuvvetlerin hangileri tek başına varili basamağa çıkarabilir?
b) Siz olsaydınız varili en rahat biçimde basamağa çıkarmak için aynı büyüklükteki bir kuvveti tek başına hangi yön ve doğrultuda uygulardınız?
(O, varilin merkezi)

  • Cevap:

Üçgen bir levhaya F kuvveti şekildeki gibi uygulanıyor.
Kuvvetin A, B ve C noktalarına göre torklarının büyüklükleri xA, xB ve xC olduğuna göre, bunlar arasındaki ilişki nedir?

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!