Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 258 Cevabı 

2. Yatay bir yolda ilerleyen vagon içindeki bir gözlemci, yere göre hızı düşey doğrultuda 3v olan yağmur damlalarının doğuya doğru düşeyle 53° açı yaparak düştüğünü görüyor. Buna göre, vagonon yere göre hızının yönü ve büyüklüğü nedir? (sin53° = 0,8 ve cos53° = 0,6 alınız.)

  • Cevap: Batı yönünde 4v

3. Şekildeki X cismi ile Y deney arabasının kütleleri sırasıyla 1 kg ve 9 kg’dır.
X ile Y arasındaki sürtünme kuvvetinin maksimum değeri 2 newton olduğuna göre, X’in Y üzerinde kaymaması için Y cismine uygulanan yatay F kuvvetinin maksimum büyüklüğü kaç newton olmalıdır?
(Y arabası ile yatay yol arasındaki sürtünmeleri önemsemeyiniz.)

  • Cevap: 20

4. Şekildeki gibi düşey olarak v. ve v2 büyüklüğündeki hızlarla aynı anda atılan iki cisim, K cisminin çıkabildiği en yüksek noktada karşılaşıyor. Buna göre, L cisminin hızının büyüklüğü (v2) kaç m/s’dir? (g = 10 m/s2 alınız.)
v = 8 m/s

  • Cevap: 40

5. Şekildeki eğik düzlemin K noktasından, yatay doğrultuda 8 m/s hızla atılan bir cisim, eğik düzleme L noktasında çarpıyor. Buna göre, cisim atıldıktan kaç saniye sonra eğik düzleme çarpmıştır?
(sin37° = 0,6 ve cos37° = 0,8 alınız.)

  • Cevap: 6/5

6. Şekildeki gibi iç içe yerleştirilmiş iki yayın kuvvet sabitleri birbirine eşittir. Tabla üzerine 1 kg kütleli cisim konulup düzenek M’ye kadar sıkıştırıldıktan sonra serbest bırakılıyor. Cisim, M noktasından 1m yükseğe çıktığına göre, yayların kuvvet sabiti (k) kaç N/m’dir?
(g = 10 m/s2 alınız.)

  • Cevap: 100
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir