Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 323 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 328 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 324 Cevabı 

Şekil 1’deki özdeş X ve Y sığaçlarının toplam yükü q’dur. X sığacının levhaları arasına, dielektrik sabiti (Ǝ) havanınkinin 2 katı olan yalıtkan bir malzeme yetiştirilirse Y’nin yükü kaç q olur?

  • Cevap:

Sığaçların kullanım alanlarını araştırınız. Ayrıca günlük yaşamdaki herhangi bir problemin çözümü için kullanılabilecek bir sığaç modeli tasarlayınız. Projeniz için, ilgili üniversitelerin bölümlerinden ve fizik öğretmeninizden destek alabilirsiniz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir