Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 413 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 413 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 413 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 413 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 413 Cevabı 

Şekildeki transformatörün primer devresine verilen güç 120 watt iken sekonder devresinden alınan
güç 90 watt oluyor. Primer devredeki akımın şiddeti, sekonder devredeki akımın şiddetinin 4 katı olduğuna göre, V1 / V2 oranı kaçtır?

  • Cevap:

Enerji transferinde güç kaybını azaltabileceğiniz bir düzenek hazırlamanız beklenmektedir. Bu çalışmayla ilgili fizik öğretmeninizden, üniversitelerin elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden destek alabilirsiniz. Proje çalışmanızla ilgili taslak çalışma planını kitabınızın 415. sayfasında bulabilirsiniz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir