Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 66 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı 

Şekildeki asansörün tavanına asılmış bir kantar (dinamometre) ile toplam kütlesi 30 kg olan bir kum torbası tartılmaya çalışılıyor. Buna göre, asansör aşağıya doğru 2 m/s2 sabit ivmeyle yavaşlarken kum torbasının ağırlığı kaç newton ölçülür?
(g = 10 m/s2 alalım.)

  • Cevap:

Üzerinde, kasasına sırtını şekildeki gibi dayamış 60 kg kütleli kişi bulunan bir kamyonet, sabit hızla giderken fren yaparak 2 m/s2 sabit ivmeyle yavaşlıyor. Buna göre, kamyonetin kasasının, yavaşlama sürecinde kişinin sırtına uyguladığı kuvvet kaç newton olur?
(Sürtünmeleri önemsemeyiniz.)

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!