Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları
TIKLAYINIZ

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 93 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Kitabı Cevapları / 11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik  Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

2017 – 2018 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Ali Seyfi KOYUNCUOĞLU tarafından kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY tarafından yapılmış.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf İpek Yolu Yayınları Fizik Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı 

Şekildeki konumlarından v büyüklüğünde hızla geçen K, L ve P araçları, sabit büyüklükteki bir ivme ile sağa doğru yavaşlamaya başlıyor. Buna göre, araçların konum-zaman, hız-zaman ve ivme-zaman grafiklerini çiziniz.

  • Cevap:

Şekildeki konumlarından v büyüklüğünde hızla gelen K, L ve P araçları, sabit büyüklükteki bir ivme ile sola doğru yavaşlamaya başlıyor. Buna göre, araçların konum-zaman, hız-zaman ve ivme-zaman grafiklerini çiziniz.

  • Cevap:
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!