Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Doç. Dr. Dilek Sultan, Acarlı Hüseyin Abdurrahman Acarlı tarafından 256 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Özgür Hakan ASLAN tarafından yapılmış.

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 120 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

7. Aşağıda verilen insan sindirim sistemine ait şekil üzerinde boş bırakılan yerlere organların adlarını, şeklin altındaki satırlara da bu organların sindirimdeki görevini yazınız.

Cevap: 1. Ağız: Fiziksel ve kimyasal sindirimin başladığı yerdir. 2. Karaciğer: Yağların mekanik sindirimini yapan safrayı üretir. 3. Safra kesesi: Safra salgısını depolar. 4. İnce bağırsak: Kimyasal sindirimin sona erdiği ve besin monomerlerinin emiliminin gerçekleştiği yerdir. 5. Yemek borusu: Peristaltik hareketlerle besinleri mideye taşır. 6. Mide: Proteinlerin kimyasal sindirimini gerçekleştirir. 7. Pankreas: Besinlerin sindirimini sağlayan hidrolitik enzimleri üretir ve ince bağırsağa salgılar. 8. Kalın bağırsak: Su, mineral ve bazı vitaminlerin emilimi tamamlanır. 9. Anüs: Dışkıların atıldığı yerdir.

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close