Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Doç. Dr. Dilek Sultan, Acarlı Hüseyin Abdurrahman Acarlı tarafından 256 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Özgür Hakan ASLAN tarafından yapılmış.

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

C. Aşağıda verilen kelimeleri kullanarak kasların kasılması sırasında gerçekleşen tepkimelerde boş kalan yerleri doldurunuz.

  • Cevap

Ç. Aşağıdaki grafikler üzerinde solunumla O2 taşınması sırasında akciğer ve doku kılcal damarlarındaki HbO2 konsantrasyonu ve CO2 taşınması sırasında akciğer ve doku kılcal damarlarındaki HbCO2 konsantrasyonunun değişimini gösterecek şekilde çizim yapınız.

  • Cevap:

D. Aşağıda embriyonik gelişim sürecinin gastrulasyon evresini gösteren bir şekil verilmiştir. Şekil üzerinde numaralandırılmış bölümleri, verilen kavramları kullanarak tamamlayınız.

  • Cevap1. Zigot, 2. Morula, 3. Blastosist, 4. Blastosöl, 5. Blastopor
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close