Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Doç. Dr. Dilek Sultan, Acarlı Hüseyin Abdurrahman Acarlı tarafından 256 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Özgür Hakan ASLAN tarafından yapılmış.

11. Sınıf Kök-e Yayıncılık Biyoloji Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

E. Aşağıda verilen şekil üzerinde insanda sindirim kanalına ait yapılar sindirim başlangıcından bitişine kadar sıralı bir şekilde verilmiştir. Şekil üzerinde boş bırakılan yerleri doldurunuz ve organları yanda verilen görevleri ile eşleştiriniz.

  • Cevap:

F. Beynin bölümlerini (pons, uç beyin, beyincik, omurilik soğanı, orta beyin) şekil üzerinde uygun yerlere yazınız ve aşağıdaki tabloda verilen görevlerle eşleştiriniz.

Cevap:

  • 1:
  • 2:
  • 3:
  • 4:
  • 5:

a) Vücudun dengesini sağlar. ()
b) İstemli hareketlerin kontrolünü sağlar. ()
c) Kas tonusu ve vücut duruşunu kontrol eder. ()
ç) Beyincik yarım kürelerini birbirine bağlayarak aralarındaki impuls iletimini sağlar. ()
d) Yutkunma, hapşırma, öksürme, kusma gibi hayati refleksleri kontrol eder. ()

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir