Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Doç. Dr. Ali KUZUDİŞLİ tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Murat ALTINTAŞ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 128 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Özgür olmama rağmen daha çok adam kazanayım diye kendimi herkese kul ettim. Ve Yahudileri kazanayım diye Yahudilere Yahudi gibi davrandım. Musa şeriatı altında olmadığım halde Musa’nın şeriatı altında olanları kazanayım diye onlar gibi davrandım. Mesihe inanmayanları kazanayım diye onlar gibi davrandım. Zayıfları kazanayım diye zayıflara zayıf oldum. Her surette bazılarını kurtarayım diye herkese her şey oldum. Ve bunların hepsini İncil için yapıyorum.
(Kitabı Mukaddes, I. Korintoslulara Mektup, 9/19-23)
Yukarıdaki metne göre Pavlus, Hıristiyanlığın yayılmasında faaliyetlerini nasıl yürütmüştür? Yorumlayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir