Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Doç. Dr. Ali KUZUDİŞLİ tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Murat ALTINTAŞ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 15 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru: Yarın sabah Güneş’in ilk ışıkları pencerenizden süzülürken, perdeyi aralayıp balkona çıkınız. Güneş’in o eşsiz doğuşunu bir kez daha izleyiniz. Gördüğünüz ışınlar, 150 milyon kilometre öteden sekiz dakika önce yola çıkmıştı ama bu ışınların oluşumunu hazırlayan nedenler, zamanımızdan 8 milyar yıl önce planlanmıştı.
Ya bir “tesadüf” ya da bir “planlama!” Fiziğin ustası Albert Einstein, bir yazısında “Allah (c.c.), hiçbir şeyi tesadüfe bağlamaz. Çünkü Allah (c.c.) zar atmaz!” demişti.
(Taşkın Tuna, Uzayın Sırları, s. 67)
Yukarıdaki cümleleri, dünyanın yaratılma amacı açısından yorumlayınız.

  • Cevap:  Evren, üzerinde yaşadığımız Dünya ile tüm yıldız ve gezegenleri içine alan varlıklar bütünüdür. Evrendeki her şey, belli bir düzen içinde varlığını sürdürür. Gece ile gündüz sürekli olarak birbirini takip eder. Mevsimler bir düzen içinde art arda gelir. Yağmurun, karın, dolunun yağması bir düzen içinde olur. Kur’an’da, evrendeki bu düzen ve uyumu anlatan pek çok ayet vardır.Dünyamızda canlı ve cansız pek çok varlık bulunur. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, yediğimiz meyveler, sebzeler ve içtiğimiz su bunlardan bazılarıdır. Çevremize göz attığımızda her şeyin genel uyum içinde olduğunu görürüz. Canlıların hepsi doğar, belirli bir süre yaşar ve ölür.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir