Testi Çöz 100 TL Kazan
TIKLAYINIZ

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 71 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 74 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Doç. Dr. Ali KUZUDİŞLİ tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Murat ALTINTAŞ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

“Rasulullah (s.a.v.) üç sefer “Din nasihattır, samimi olmaktan ibarettır.” dedi. Ashab: “Ey Allah’ın Resulü! Kime karşı?” dediler. Buyurdular ki: Allah’a, Kitab’ına, Müslüman idarecilere ve Müslümanların geneline karşı samimi olmakfır.”
(Tirmizî, Birr, 17)
Yukarıdaki hadiste verilmek istenen mesajı defterinize not ediniz.

  • Cevap: Dini iyi öğrenin ondaki en önemli nasihat şudur ki samimi olun tevekkülünüzde de davranışlarınızda da. İnsan kendini tam tevekkül halinde yaratıcı Tanrı’ya bırakırsa hem bu dünyada hem de öte dünyada korkuyu kendinden silecek ve huzura kavuşacaktır.

“Ey iman edenler! Mallarınız da çocuklarınız da sizi Allah’ı anmaktan alıkoyma-
sın…”(Münâfikûn suresi, 9. ayet) ayetinden çıkarılabilecek mesajlar nelerdir? Sıralayınız.

  • Cevap: Bu Dünyanın malları ganimetleri veya bu dünyadaki hiç bir şey Allah’tan daha önemli değildir denmek isteniyor. 
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!