Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aysun KOLUAÇIK, Haydar Sinan KOLUAÇIK, Rukiye GÜNDOĞDU AVCI, Sarper Serkan AVCI tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Volkan NUR tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 21 Cevabı

1. Filozofları varlığın ilk nedenini araştırmaya iten sebepler nelerdir?

 • Cevap
  Anaksimandros- Aperion
  Thales – Su
  Anaksimenes – Hava
  Empedokles – Toprak, su, hava, ateş
  Herakleitos – Ateş
  Demokritos – Atom
  Parmenides – Bir olan

2. Filozofların arkhe arayışlarıyla fizik ve biyoloji alanlarındaki çalışmalar arasında benzerlik kurulabilir mi? Açıklayınız.

 • Cevap:Arkhe, Yunanca’da “başlangıç, ilk” anlamına gelir. Sokrates öncesi Yunan felsefesinden beri felsefi terim olarak “ilke, temel, ana madde, başlangıç maddesi” manasında kullanılmaktadır. Arkhe, yalnızca bir ilk kaynak değil, aynı zamanda değişimlerin temelinde yatan bir ilkedir.
  Thales: ilk madde, su.
  Sözcüğü felsefi anlamda ilk kullanan Thales’tir: “Her şeyin arkhe’si su’dur.” yani “Her şeyin ana maddesi, dayandığı ilk, çıktığı kaynak sudur.
3
like
5
love
10
haha
1
wow
5
sad
23
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Tek Yorum

 1. Cevaplara nasıl ulaşabilirim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir