Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 38 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 45 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Aysun KOLUAÇIK, Haydar Sinan KOLUAÇIK, Rukiye GÜNDOĞDU AVCI, Sarper Serkan AVCI tarafından 160 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Volkan NUR tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Felsefe Ders Kitabı Sayfa 42 Cevabı

Hristiyanlığın Roma’da yayılmasında Stoa felsefesinin ne gibi etkileri olmuştur? Açıklayınız.

  • Cevap: Philon’a göre Tanrı tektir, evreni aşkındır. Lykopolis’te doğmuş olan İskenderiyeli filozof Plotinos (205-270) bir yandan Hristiyan dogmalarından etkilenirken bir yandan Platon’un yeni yorumcusu oldu. Yeni-Platoncu Plotinos Tanrı’yı “Bir” diye adlandırır. Ona göre Tanrı ilk hypostasis yani ilk tözdür, ondan ikinci töz Logos yani düşünce türemiştir. Tanrı katında özne-nesne ayrılığı yoktur, bu ayrılık ikinci katta ortaya çıkar. İkinci katta hem şeylerin ilk örnekleri olan İdealar hem de onları düşünen Nous vardır. Bu düşünce katından üçüncü hypostasis yani ruh türemiştir. Ruh bedeni canlandıran ilkedir. 
0
like
2
love
0
haha
0
wow
1
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir