Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Hz. Muhammed'in Hayatı Meb Yayınları / 11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 94 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 94 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Meb Yayınları Ortaöğretim Hz. Muhammed’in Hayatı Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı 

Sevgili Peygamberimiz (s.a.v) Medine şehrine gelmeden önce yaklaşık 120 yıl süren Evs ve Hazrec kabileleri arasında savaşlar vardı. Bu savaşlar sebebiyle Evs ve Hazrec’in mahalleleri kullanılamaz duruma gelmişti. Gerek bu mahallelerin tekrar imarı için gereken malzeme gerekse savaşlarda kullanılacak silahlar ve eşyalar büyük oranda şehirdeki Yahudilerden sağlanıyordu. Sonuçta kardeş savaşlarından siyasî ve ekonomik olarak çıkar sağlayanlar Yahudiler oluyordu. Hz. Muhammed (s.a.v) Medine’ye gelince kısa sürede savaşlara son verip Yahudi zulmünü durdurdu.

Peygamberimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) toplumsal barışı sağlamak için Medine şehrinde uyguladığı stratejileri İslam tarihi kaynaklarından araştırınız.

  • Cevap: Peygamberimiz Medine’ye hicret ettikten sonra çeşitli sözleşmelerle Medine’de önceden var olan tatsızlıkları bitirmiştir. İlk olarak Medine sözleşmesini yapmıştır. Sonra Ensar ve Muhacirleri kardeş ilan edip barış ortamı sağlamıştır.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir