Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehtap GÜNTUT, Pınar GÜNEŞ, Serpil ÇETİN tarafından 287 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nevrez AKIN tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 144 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

1. Aşağıda maddelerin çözeltileri hazırlanıyor. Hazırlanan çözeltilerin molaliteleri eşit olduğuna göre kaynama noktalarını ve donma noktalarını büyükten küçüğe doğru karşılaştırarak farklılığın nedenini açıklayınız.
I. CH3OH II. CaCO3 III. MgF2
IV AlCl3 V C2H5OH

  • Cevap:

2. 0,2 mol glikozun 1,8 mol suda çözünmesi ile oluşan çözeltinin 20 °C’taki buhar basıncı kaç mmHg’dır?
(Suyun 20 °C’taki buhar basıncı 18 mmHg’dır.)

  • Cevap:

3. 1,0 molal KNO3 çözeltisinin bir atmosferdeki kaynamaya başladığı sıcaklığı bulunuz. (Suyun kaynama noktası sabiti Kk = 0,51 °C kg/mol)
4. 0,1 molal şeker çözeltisinin bir atmosferdeki donmaya başladığı sıcaklığı bulunuz. (Suyun donma noktası sabiti Kd = 1,86 °C kg/mol)

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir