Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mehtap GÜNTUT, Pınar GÜNEŞ, Serpil ÇETİN tarafından 287 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Nevrez AKIN tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Kimya Ders Kitabı Sayfa 90 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Aşağıda gazların sıcaklık, basınç, mol sayısı, hacim gibi verilerini içeren tablolar bulunmaktadır. Verileri kullanarak istenen grafikleri çiziniz.
a) Aşağıda tabloda sabit sıcaklık ve sabit miktardaki gazın basınç-hacim değerleri verilmiştir (Tablo 2.1.1). Bu değerlerden yararlanarak basınç-hacim grafiğini çiziniz.

  • Cevap:

b) Aşağıdaki tabloda sabit basınçta ve sabit miktardaki gazın hacim-sıcaklık değerleri verilmiştir (Tablo
2.1.2). Bu değerlerden yararlanarak hacim-sıcaklık grafiğini çiziniz.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
16
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir