Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Beyhan HAYTA, Fatih DİLEKÇİ, İlknur APAK tarafından 138 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 18 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 18 Cevabı

Soru:

Allah Resulü (s.a.v.), Taif dönüşü üzüntü içerisinde, Rabbine şöyle dua etti: “Allah’ım kuvvetimin azlığını, çaresizliğimi, insanlar nazarında horlanışımı sana havale ediyorum. Ey merhametlilerin en merhametlisi! Sen, sıkıntı ve zulüm altında zayıf düşmüşlerin Rabbisin. Sen beni kimlerin eline bırakıyorsun? Beni sertlik ve haşinlikle karşılayan bir yabancıya mı? Yoksa bana davamda hükmedecek bir düşmana mı? Eğer bana kızgın değilsen aldırmıyorum. Bana gazabının inmesinden sana sığınırım. Sadece senin rızanı isterim, yeter ki sen razı ol, çare de güç de ancak sendendir.”
(İbn Hişam, es-Sîre, C 2, s. 60-63.)
Metni okuyarak Peygamberimizin (s.a.v.) sabrı hakkındaki düşüncelerinizi aşağıda boş bırakılan alana yazınız.

  • Cevap:
1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir