Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Beyhan HAYTA, Fatih DİLEKÇİ, İlknur APAK tarafından 138 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 44 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 44 Cevabı

Soru:

Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla. Allah’ın kulu ve Resulü Muhammed’den Rum’un büyüğü Heraklius’e!..
Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla. Allah’ın kulu ve Resulü Muhammed’den Mısır Kralı Mukavkıs’a!..
Rahman ve Rahim Allah’ın adıyla. Nebi Muhammed’den Büyük Habeş Necaşisi Ashame’ye!
Selam, hidayete tabi olan, Allah’a ve Resulü’ne iman eden kimselere olsun! Allah’tan başka ilah olmadığına, O’nun birliğine, eşi ve ortağı bulunmadığına, Muhammed’in O’nun kulu ve Resulü olduğuna şehadet edenler üzerine olsun. Ben seni İslam’a davet ediyorum. Müslüman ol, selamet bulursun! Allah mükafatını iki kat verir. Eğer yüz çevirirsen halkının günahı senin boynunadır. “De ki: Ey kitap ehli! Bizimle sizin aranızda ortak bir söze gelin: Yalnız Allah’a ibadet edelim. Ona hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Allah’ı bırakıp da kimimiz kimimizi ilah edinmesin. Eğer onlar yine yüz çevirirlerse deyin ki, şahit olun, biz Müslümanlarız.” (Âl-i İmrân suresi, 64. ayet.)
(Muhammed Hamidullah, el-Vesâiku’s-Siyasiyye, s. 77, 105, No: 22, 49.)

26, 27 ve 28. soruyu yukarıdaki metne göre cevaplayınız.

  • Cevap:

26. Âl-i İmrân suresinin 64. ayetinde geçen “… Bizimle sizin aranızda ortak bir söze gelin.” ifadesinden kastedilen nelerdir?

  • Cevap:

27. Hz. Peygamber’in davet mektuplarında öne çıkardığı hususlar dikkate alındığında sizce İslam davetinin temel ilkeleri neler olabilir?

  • Cevap:

28. Hz. Peygamber’in Rum’un Büyüğü Heraklius’a, Habeş Necaşisi Ashame’ye ve Mısır Kralı Mukavkıs’a gönderdiği İslam’a davet mektuplarını tebliğin boyutlarını göstermesi bakımından yorumlayınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir