Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Beyhan HAYTA, Fatih DİLEKÇİ, İlknur APAK tarafından 138 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 47 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 47 Cevabı

1. Toplumların ıslahında peygamberlerin üstlendiği görevler neler olabilir?

  • Cevap: Islah’ın sözlük anlamı; daha iyi duruma getirme, düzeltme, iyileştirmedir. Peygamberler de toplumları daha iyi duruma getirmek için Allah’ın sözlerini ve emirlerini onlara söyler ve toplumlara ışık olarak doğru yolu gösterir.

2. Hz. Peygamber’in “Allah sizin dış görünüşünüze ve mallarınıza bakmaz ancak kalplerinize ve amellerinize bakar.’’ (Müslim, Birr, 34.) sözünden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap: Hiç kimse Allah’ı kandıramaz ve Allah’tan bir şey saklayamaz. O bizim kalbimizden geçenleri ve dinimizin buyrukları uyarınca yerine getirdiğimiz yaptığımız işleri bilir.

3. Hz. Peygamber konuşmalarında hikâyelerden yararlanırdı. Muhatapları açısından bunun ne gibi faydaları olabilir?

  • Cevap: Hz. Peygamber konuşmalarında hikâyelerden yararlanması muhataplarına anlattığı konunun daha iyi anlaşılmasını ve görüşlerini daha iyi bir şekilde aktarmasına vesile olmuştur.

4. Hz. Peygamber Dönemi eğitim mekânları ile ilgili neler biliyorsunuz?

  • Cevap: Peygamber Efendimiz, hicretten sonra Medine ye varışını müteakip bir arsa satın alarak bugünkü Mescid-i Nebevi yi inşa etmiş, bitişiğine de “Suffa” adıyla İslam tarihinde eğitim ve öğretim müessesesi olarak tanınmış olan ve bir mektep, bir üniversite işlevi gören güzide binayı yaptırmıştır. Aynı zamanda Arapça ve Kur’an-ı Kerim derslerinin verildiği mahalle mektepleri vardır.

5. Hz. Peygamber’in tebliğ faaliyetlerinde toplumun bütün kesimlerini dikkate alması hakkında neler biliyorsunuz?

  • Cevap: Hz. Peygamber’in tebliğ faaliyetlerinde toplumun bütün kesimlerini dikkate alması hiç kimse arasında ayrım yapmadığını tüm insanları eşit gördüğünü gösteriyor.
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

İlgili Yazılar

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close