Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Beyhan HAYTA, Fatih DİLEKÇİ, İlknur APAK tarafından 138 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 70 Cevabı

Soru:

“Allah’ın benimle gönderdiği hidayet ve ilim, (farklı yapılardaki) topraklara düşen bol yağmura benzer. Bunlardan bazıları temizdir, suyu alır, bol bitki ve ot yetiştirir. Bazıları kuraktır, suyu (yüzeyinde) tutar. Bu sudan insanlar yararlanır; hem kendileri içerler hem de (hayvanlarını) sularlar ve ziraat yaparlar. Diğer bir toprak çeşidi de vardır ki dümdüzdür (Ona da yağmur düşer.). O ne su tutar ne de bitki yetiştirir. Allah’ın dinini inceden inceye kavrayan, Allah’ın beni kendisiyle gönderdiğinden (hidayet ve ilimden) faydalanan, öğrenen ve öğreten kimse ile (bunları duyduğu vakit kibrinden) başını bile kaldırmayan ve kendisiyle gönderildiğim Allah’ın hidayetini kabul etmeyen kimsenin misali işte böyledir.”
(Buhârî, İlim, 20.)
19, 20, ve 21. soruları yukarıdaki metne göre cevaplayınız.

19. Hz. Peygamber, yağmur ve toprak arasındaki ilişki üzerinden yaptığı benzetme ile nasıl bir öğretim yöntemi kullanmıştır? Bu yöntemin faydaları nelerdir?

  • Cevap:

20. Peygamberlerin gönderiliş amaçları düşünüldüğünde metinden çıkarılacak sonuç ne olmalıdır?

  • Cevap:

21. “… Diğer bir toprak çeşidi de vardır ki dümdüzdür (Ona da yağmur düşer.). O, ne su tutar ne de bitki yetiştirir…” (Buhârî, İlim, 20.) ifadesiyle kimler kast edilmiştir?
A) İlim öğrenmek isteyenler
B) Öğrenci yetiştirenler
C) Allah’ın hidayetinden faydalananlar
D) Hidayet ve ilimden nasibi olmayanlar
E) Allah’ın dinini inceden inceye kavrayanlar

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir