Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Beyhan HAYTA, Fatih DİLEKÇİ, İlknur APAK tarafından 138 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 73 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 73 Cevabı

Soru:

1. “Yarattıklarımızdan, hakka sarılarak doğru yolu gösteren ve hak ile adaleti gerçekleştiren bir topluluk vardır.” (A’raf suresi, 181. ayet.) Bu ayetten hangi çıkarımları yapabilirsiniz?

  • Cevap:

2. Peygamber Efendimiz görevlendirmelerinde liyakati esas almıştır. Bu uygulaması, sizce yönetimde nasıl bir önem arz etmektedir?

  • Cevap:

3. Hz. Muhammed’in (s.a.v.) savaşta kadın, çocuk, hasta ve yaşlıları öldürmeyi yasaklaması size ne düşündürmektedir? Günümüz savaşlarındaki sivil kayıplarını göz önüne alarak açıklayınız.

  • Cevap:

4. Sulh kelimesinden ne anlıyorsunuz?

  • Cevap:

5. İdeal bir yöneticide hangi özellikler bulunmalıdır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir