Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 85 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 88 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Beyhan HAYTA, Fatih DİLEKÇİ, İlknur APAK tarafından 138 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Yahya ÖZTÜRK tarafından yapılmış.

11. Sınıf Meb Yayınları Peygamberimizin Hayatı Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. Sınıf Meb Yayınları Hz. Muhammed’in Hayatı Sayfa 87 Cevabı

Soru:

Çanakkale Savaşı’nda görev yapan Reuter (Roytır) muhabiri cepheden çektiği telgrafta şöyle bildiriyordu:
“Türkler mertçe savaşıyorlar. Bunlardan birisi şiddetli ateş hattında olduğu hâlde askerlerimizden birinin yarasını sarmış, diğer bir Türk askeri de yaralı Avustralyalı bir askerin su ihtiyacını karşılamıştır. Mert Türk askerlerinden bir diğeri de İngiliz siperlerinden uzakta yaralı düşüp saatlerce aç ve yorgun bir İngiliz askerine ekmek vermek büyüklüğünü göstermiştir. İngiliz askerlerinin hemen tamamı Türkler tarafından İngiliz esirlerine çok iyi muamelede bulunulduğunu söylemektedirler.” 20 Temmuz 1915
(Osmanlı Belgelerinde Çanakkale Muharebeleri, C 1, s. 176.)
Yukarıdaki metinden hareketle Bedir Savaşı esirleri ile Çanakkale Savaşı esirlerine yapılan muameleyi karşılaştırıp düşüncelerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir