Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Westphalia Barışı’ndan Modern Devletler Hukukuna Cevapları

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Westphalia Barışı’ndan Modern Devletler Hukukuna Cevapları

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Westphalia Barışı’ndan Modern Devletler Hukukuna Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Meb Yayınları 1. Ünite Değişen Dünya Dengeleri Karşısında Osmanlı Siyaseti ( 1595-1774) Sayfa 26, 27, 28, 29  Westphalia Barışı’ndan Modern Devletler Hukukuna Etkinlik Soruları ve Cevapları

Westphalia Barışı’ndan Modern Devletler Hukukuna

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa  26 Cevabı

Osmanlı Devleti bünyesinde ,yaşayan gayrimüslimlerin mezhep seçme özgürlüğü hakkında araştırma yaparak elde ettiğiniz bilgileri sınıfta arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Gayrimüslimler  etnik kökenleriyle anılmayıp din ve mezhep anlamında “millet” olarak tanımlanıyordu. Osmanlı gayrimüslimlere kendi dillerini kullanma ve kendi dillerinde eğitim görme, mezhep seçme, dinlerini ve inançlarını serbestçe yaşama, kendi kültür ve ananelerini yaşama ve tarihî varlıklarını huzur ve güven içinde sürdürebilme gibi haklar vermiştir.

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 29 Cevabı

Laik devletlerin oluşmasında Westphalia Barışı’nın rolü nedir?

  • Cevap:  Westphalia Barışı sıradan bir antlaşma metninin çok daha ötesindeydi. Bu metin, artık devletlerin daha seküler (dünyevi) bir düzlemde pozisyon aldığını, papalık makamının devletin hâkimiyet sahasına artık daha fazla karışamayacağına, devlet çıkarlarının savaşlarda birincil husus olduğuna işaret ediyordu. Westphalia ile “din özgürlüğü mefhumu” Avrupa’da kesinlik kazandı.
1
like
0
love
0
haha
0
wow
1
sad
7
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir