Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı XVIII. Yüzyıldan XX. Yüzyıla Avrupa ve Osmanlı Devleti Cevapları

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı XVIII. Yüzyıldan XX. Yüzyıla Avrupa ve Osmanlı Devleti Cevapları

11. Sınıf Tarih Ders Kitabı Meb Yayınları 3. Ünite Uluslararası İlişkilerde Denge Stratejisi ( 1774-1914)  Sayfa  87,88, 89, 90, 91 XVIII. Yüzyıldan XX. Yüzyıla Avrupa ve Osmanlı Devleti Etkinlik Soruları ve Cevapları

XVIII. Yüzyıldan XX. Yüzyıla Avrupa ve Osmanlı Devleti

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Ders Kitabı Sayfa 87 Cevabı

1. Uluslararası ilişkilerde diplomasinin önemi nedir?

  • CevapDiplomasi; ittifak ve anlaşmaların görüşülmesini içeren, strateji ve manevra ile ilgili olan,   uluslararası ilişkileri yönetme sanatı, bilimi ve pratiğidir. Diplomasi aynı zamanda, askeri güç kullanımı barındırmayan, devletler arasındaki en iyi iletişim yoludur. Uluslararası örgütlerin, güçler dengesi sağlama niteliği bakımından diplomasinin en kullanışlı aracı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden diplomasi; düzeni, güçler dengesini sağlama ve koruma, ulus devletler arasındaki ilişkileri sağlamlaştırma konularında oldukça önemlidir. Eğer ülkeler arasında savaş ya da bir askeri harekât yoksa orada diplomasi etkili demektir, yani savaşlardan veya askeri harekâtlardan kaçınmak için diplomasi oldukça önemlidir.

2.1774 Küçük Kaynarca Antlaşması, Osmanlı Devleti açısından ne tür sonuçlar ortaya çıkardı?

  • Cevap:

3. 1789 Fransız İhtilali’yle dünyaya yayılan yeni gelişmelere ilişkin edindiğiniz bilgileri hazırlayacağınız bir posterle sınıf panosuna asınız.

  • Cevap
2021 Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!