Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı

11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 107 Cevabı 

Yüce Allah şöyle buyuruyor:

“Eli sıkı olma, büsbütün eli açık da olma. Sonra kınanır, kaybettiklerinin hasretini çeker durursun… Yetimin malına, rüşdüne erinceye kadar en güzel bir niyetle yaklaşın.

Verdiğiniz sözü de yerine getirin. Çünkü verilen söz sorumluluğu gerektirir. Ölçtüğünüz zaman tastamam ölçün ve doğru terazi ile tartın…” İsrâ suresi, 29, 34 ve 35. ayetler.

“… Namazı kıl, iyiliği emret, kötülükten vazgeçirmeye çalış, başına gelenlere sabret. Doğrusu bunlar, azmedilmeye değer işlerdendir. Küçümseyerek insanlardan yüz çevirme ve yeryüzünde böbürlenerek yürüme. Zira Allah kendisini beğenmiş, övünüp duran kimseleri asla sevmez. Yürüyüşünde tabii ol, sesini alçalt…” Lokmân suresi, 17-19. ayetler.

Yukarıdaki ayetlerden güzel davranışlarla ilgili ne gibi ilkeler çıkarılabilir? Düşüncelerinizi maddeler hâlinde yazınız.

  • Cevap: Güzel davranışlarla ilgili şu ilkeler çıkarılabilir: Cimri olma fakat tamamen eli açık da olma. Bir söz veriyorsan onu mutlaka tut çünkü söz namustur. Her zaman namazını kıl ve iyilik yolundan şaşma. Hiçbir zaman kibirli olma, insanları hor görme.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir