Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 46 Cevabı 

Hz. Muhammed 35 yaşında iken sel, yağmur vb. nedenlerle yıpranan Kabe’nin onarımına karar verildi. Kâbe’nin duvarları temele kadar yıkılıp yeniden yapıldı ve onarım tamamlandı. Sıra Hacerü’l-Esved adı verilen kutsal taşın yerine konulmasına gelince kabileler arasında anlaşmazlık çıktı. Çünkü her kabile, bu önemli işi kendisi yapmak istiyordu. Tartışmanın büyümesi üzerine içlerinden biri, Kâbe’nin avlusundan ilk girecek kişinin hakemliğine başvurulmasını teklif etti ve bu teklif kabul gördü. Kâbe’ye ilk gelen, Hz. Muhammed oldu, herkes bu duruma sevindi. Durumu ona anlattılar. Hz. Muhammed sırtından ridasını çıkardı ve yere serdi, Hacerü’l-Esved’i üzerine koydu. Her kabileden bir kişinin ridanın ucundan tutmasını istedi. Hacerü’l-Esved böylece konulacağı yere kadar taşındı. Hz. Muhammed de onu eliyle alıp yerine koydu.

Yukarıdaki olaydan, Hz. Muhammed’in kişilik özellikleri hakkında ne gibi çıkarımlarda bulunulabilir? Görüşlerinizi arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Hz. Muhammed’in kişilik özelliklerinden onun adaletli ve anlaşmazlıkları çözebilen insanları barıştıran biri olduğunu çıkartıyoruz.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir