Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Netbil Yayıncılık Din Kültürü Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı

11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 94 Cevabı 2017 – 2018 Yeni Müfredat

11. Sınıf Netbil Yayınları Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabı Sayfa 1 Cevabı 

“(Resulüm) De ki: Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Allah son derece bağışlayıcı ve esirgeyicidir.” Âl-i İmrân suresi, 31. ayet.

Yukarıdaki ayete göre Hz. Peygamberin sünnetine uymak, Allah Resulünü örnek almak niçin gereklidir? Arkadaşlarınızla konuşunuz.

  • Cevap: Sünnet; Hazreti Muhammed’in Müslümanlarca uyulması gerekli sayılan davranışlarıyla şu ya da bu konuda söylemiş olduğu sözlerin tümü, Hazreti Muhammed’ in koyduğu kurallar ve Müslümanlara gösterdiği yol. Biz eğer Allah’ı seviyorsak Hazreti Muhammed’in yolundan gitmeli ve onun davranışlarını örnek almalıyız.

Atatürk’ün yukarıdaki sözünden, hutbelerin nasıl olması gerektiğiyle ilgili hangi sonuçlar çıkarılabilir? Maddeler hâlinde yazınız.

  • Cevap: Hutbeleri yapan hatipler güncel ve toplumsal olayları takip etmeli ve halkı doğru bir şekilde bilgilendirmelidir. Hatiplerimizin toplumumuz üzerinde büyük bir etkisi vardır. Onlar her zaman siyasi ve toplumsal olayları yakından takip etmelidir.
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir