Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 49

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 49 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 49

Aşağıda 1877’de yabancı basında yayımlanan karikatürde Avrupa siyasetinin durumu resmedilmektedir. Öncelikle haritadaki devletleri / figürleri tespit ediniz. Karikatürün tarihini dikkate alarak inceleyiniz ve aşağıdaki soruları cevaplandırınız.

1. Rusya’nın uluslararası alandaki konumunu değerlendiriniz.

  • Cevap: Rusya’nın bu tarihte Avrupa siyasetinde son derece etkili olduğu görülmektedir. Rusya’nın bir ayağı Kafkasya’da diğer ayağı Orta Avrupa üzerinde görülmektedir.

2. Osmanlı Devleti hangi meselelerle ilgilenmektedir?

  • Cevap: Osmanlı Devlet’inin bu tarihlerde bir taraftan Yunanistan ile uğraştığı diğer taraftan da Balkanlardaki hareketliliğe kulak verdiği görülmektedir. Özellikle Bulgaristan üzerinden Rusya’nın Balkanlar’da yayılmacı politikalar izlediği anlaşılmaktadır. Ancak Osmanlı Devleti baştan sona askerî üniforma içerisinde ve silahlı duruşuyla Rusya’ya karşı koymaktadır.

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 49 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!