Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 68

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 68 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 68

2. 1876 Darbesinde vatan ve millet namına hareket edildiğinin iddia edilmesi nelere kanıt olarak gösterilebilir?

  • Cevap: Öğrencinin bilgi birikimine bağlı olarak “Darbenin haklı gösterilmek istendiğine, darbeye karşı oluşacak girişimlerin engellenmek istendiğine…” vb. farklı cevaplar verilebilir.

3. 15 Temmuz 2016’daki darbe teşebbüsü ile 1876 Darbesinin benzer ve farklı yönleri ile ilgili neler söylenebilir?

  • Cevap: Öğrencinin bilgi birikimine bağlı olarak “Benzer Yönler: Devletin siyasi, askerî ve ekonomik olarak ilerlemesini engellemek. Halkın karşısına çıkarılan erlerin kandırılmasıdır. Farklı Yönler: 1876 Darbesinde siyasi iktidar yani padişah değişikliği gerçekleşmişken 15 Temmuz 2016daki darbe teşebbüsü siyasi iktidarı değiştirememiştir. 1876 Darbesi, geniş halk tepkisine yol açmazken 15 Temmuz 2016daki darbe teşebbüsüne Türk milleti sokaklara ve meydanlara koşup büyük tepki göstererek millî iradeye sahip çıkmıştır…” vb. farklı cevaplar verilebilir.

4. Darbelerin siyasi hayata etkilerini değerlendirdiğiniz kısa bir metin hazırlayınız.

  • Cevap: Öğrencinin bilgi birikimine bağlı olarak “Darbeler demokratik gelişmeleri engeller. Devletin siyasal alanda ilerleyişini durdurur. Toplum yapısında bölünme ve parçalanmalara neden olur. Devletin uluslararası imajını zedeler. Devlet yapısı ve düzeninde kargaşa oluşturur…” vb. farklı cevaplar verilebilir.

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 68 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!