Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 70

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

11. Sınıf Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 70

2. İttihat ve Terakki Cemiyetinin kadrolarda tasfiye yapması ne şekilde yorumlanabilir?

  • Cevap: Öğrencinin bilgi birikimine bağlı olarak “İttihat ve Terakki Cemiyeti ideallerini gerçekleştirmek için devlet kadrolarında kendi ideallerine sahip olmayan personeli ayıklamaya başlamıştır. İttihat ve Terakki Cemiyeti devlet yönetiminde kadrolaşmaya gitmiştir…” vb. farklı cevaplar verilebilir.

3. İttihat ve Terakki Cemiyetinin II. Abdülhamid’i isyandan sorumlu tutmak istemeleri nelere kanıt olarak gösterilebilir?

  • Cevap: Öğrencinin bilgi birikimine bağlı olarak “İttihat ve Terakki Cemiyetinin II. Abdülhamid’i halkın gözünde suçlu göstermek istediğine. İttihat ve Terakki Cemiyetinin II. Abdülhamid’i itibarsızlaştırmak istediğine. Tahtan indirilme hadisesinin sorumlusunun II. Abdülhamid olduğuna inandırılmasına…” vb. farklı cevaplar verilebilir.

4. Devlet yönetiminde siyasi bunalımları önlemek için alınabilecek tedbirleri belirttiğiniz kısa bir metin hazırlayınız.

  • Cevap: Bu soruyu cevaplamamızı istiyorsanız yorum bölümüne yazınız.

11. Sınıf Meb Yayınları Tarih Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 70 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!