Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 136 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 166 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Aşağıda verilen f: R ” R tanımılı ikinci dereceden bir değişkenli fonksiyonların grafiklerini çiziniz

2. Aşağıdaki fonksiyonların varsa en küçük ya da en büyük değerlerini bulunuz.

3. Aşağıdaki fonksiyonların grafiklerini çiziniz.

4. Aşağıda verilen fonksiyonların grafiklerinin simetri eksenlerini bulunuz. Bu fonksiyonların grafiği üzerinde bir nokta seçiniz. Bu noktanın simetri eksenine göre simetriği olan noktanın, fonksiyonun grafiği üzerinde olduğunu gösteriniz.

5. Aşağıda grafikleri verilen fonksiyonların cebirsel ifadelerini bulunuz.

6. Tepe noktasının koordinatları (–1,2) olup (3,–1) noktasından geçen parabolün üzerindeki A noktasının apsisi –3 ise ordinatı kaçtır?

7. Bir f(x) fonksiyonun grafi ği, x eksenini –7 ve 5 apsisli noktalarda kesmektedir. Buna göre bu fonksiyonun tepe noktasının apsisini bulunuz.

8. y = 2×2 + 4x + 6 parabolü ile y = x – 5 doğrusunun birbirine göre durumunu belirleyiniz. Kesişiyorlarsa kesim noktalarını bulunuz.

9. y = x2 – x – 2 parabolü ile y = mx – 2 doğrusunun kesişim noktaları, A ve B dir. [AB] nın orta noktasının apsisi 4 ise m kaçtır?

10. y = x2 + x parabolünün y = 2x – 10 doğrusuna en yakın noktasının koordinatlarını bulunuz.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 162 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir