Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir golf topuna belli bir m/sn. hızla vurulduğunda topun zamana (t) bağlı çıktığı yüksekliği (h) veren fonksiyon, h(t) = –16t2 + 160t ile veriliyor. Topa vuran kişinin bulunduğu yer ile topun düştüğü yer arasındaki uzaklık kaç m dir? Top, yerden en fazla kaç m yükseğe çıkar?

2. A ve B bisikletlileri, aynı O noktasından dik biçimde hareket edip şekildeki gibi birbirinden uzaklaşıyor. B, A dan saatte 2 km daha hızlı gidiyor. 4 saat sonra aralarındaki uzaklık 40 km olduğuna göre her bir bisikletlinin hızını bulunuz.

3. Çocukları çok seven ve onların mutluluğunu düşünen bir hayırsever, mahallesindeki okulun bahçesine basketbol sahası yaptıracaktır. Saha, kenar uzunlukları x + 3 ve x + 8 olan okulun bahçesindeki dikdörtgen şeklindeki araziye taban alanı 234 m2 olacak şekilde yapılacaktır. Basketbol sahasının kenar uzunlukları kaç m olur?

4. Bir arabanın V hızıyla gideceği yolu (s) veren ilişki (….) biçiminde tanımlanmaktadır. Verilenlere göre bu yolculuktaki en ekonomik hız ne olmalıdır?

5. Bir su fıskıyesi sürekli olarak yandaki gibi su akıtmaktadır. Suyun çıktığı yükseklik (h) ve zaman t olmak üzere, suyun gittiği yolu m/sn. cinsinden veren ilişki h(t) = – 16t2 + 48t + 6
olduğuna göre suyun çıktığı maksimun yükseklik kaç m dir?

6. Bir bilgisayar satışında; x bilgisayar sayısını ve G bilgisayar satışından kazanılan geliri göstermek üzere bilgisayar sayısına bağlı geliri gösteren ilişki olduğuna göre kaç bilgisayar satıldığında gelirin en fazla olacağını bulunuz.

7. Yandaki gibi bir pencerenin üst kısmı parabol şeklindedir. Analitik düzlem şekildeki gibi yerleştirilmiştir. Pencerenin genişliği 90 cm, yüksekliği en fazla 150 cm dir. Pencerenin
üst kısmına dekorasyon amaçlı, eşit aralıklı 5 tane tahta yerleştirilecektir. Bu tahtaların uzaklıkları kaçar cm olmalıdır?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 169 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir