Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. y = f (x) = x6 fonksiyonunun grafiği yanda verilmiştir. Bu grafiği kullanarak aşağıdaki fonksiyonların kurallarını oluşturup grafiklerini çiziniz.

a . y = f (x) + 3
b. y = f (x) – 2
c . y = f (x – 3)
ç. y = f (x + 2)
d . y = 2 . f (x)
e. y = f (3x)
f . y = – f (x)
g. y = –f (–x)

2. (…) fonksiyonunun grafiği yanda çizilmiştir. Buna göre aşağıdaki fonksiyonların kurallarını oluşturarak grafiklerini çiziniz.

3. Yanda y = f (x) = x3 fonksiyonunun grafiği verilmiştir. Buna göre diğer grafi klere ait fonksiyonların denklemlerini yazınız.

4. Aşağıda verilen fonksiyonların çift, tek ya da ne tek ne çift olduğuna karar veriniz.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 199 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir