Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yale Üniversitesinden araştırmacılar, hırs ve sorumluluğun zamanın bir fonksiyonu olduğunu ileri sürmüşlerdir.
a. Aşağıda verilen grafi kleri incelediğinizde hangi grafi ğin hırsa, hangi grafiğin sorumluluğa ait olduğunu düşünürsünüz? Neden böyle düşündüğünüzü açıklayınız. Grafi klerin maksimum ve minumum noktaları, sizce neye karşılık gelmektedir? Grafi ğin artan ve azalan olduğu durumlar hakkında hırs ve sorumlulukla ilgili yorum yapınız.

b. Siz de sevgi, üzüntü, öfke vb. duygularınız için grafikler çiziniz. Yatay eksen zaman, düşey eksen düzey olsun. Negatif sayıları da kullanabilirsiniz (Blitzer, 2003: 356).

2. Yukarıdaki şekilde bir ip cambazının gösterisini yapacağı düzenek yer almaktadır. İki boru arası 20 m dir. Ancak ipin uzun boruya bağlanacağı P noktası henüz belirlenmemiştir.
a. İpin uzunluğunu P noktasının yerden uzaklığının bir fonksiyonu olarak yazınız.

b. Cambazın yürüyeceği toplam ip uzunluğu 25 m ise bağlantı noktası olan P nin yerden yüksekliğini (x) bulunuz (Swokowski,1990: 75).

3. Yukarıdaki grafi k bir aracın zamana bağlı hızını göstermektedir.

a. Aracın hızının arttığı zaman aralığını belirleyiniz.

b. Aracın hızının azaldığı zaman aralığını belirleyiniz.

c. Aracın en hızlı olduğu zamanı belirleyiniz.

ç. Aracın 4 ile 5. dakikalar arası ortalama değişim hızını bulunuz.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 200 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

5 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close