Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yukarıdaki şekilde verilen yarım daireler, büyük dairenin çapı üzerindedir. Küçük daire diliminin yarıçapı 6 br ve büyük daire diliminin yarıçapı 8 br ise taralı alan kaç r br2 dir?

2. [AB] ve [BC] kirişlerine sahip yukarıdaki dairede [AB] 9 [BC], |AB| = 8 br ve |BC| = 6 br ise taralı bölgenin alanı kaç br2 dir?
3. Yandaki şekilde O merkezli ve 60° lik merkez açıya sahip daire diliminin gördüğü yayın uzunluğu 8. r cm ise daire diliminin alanı kaç cm2 dir?

4.Yukarıdaki şekilde O merkezli çemberde ACB yayının uzunluğu, dairenin çevresinin (…) ü kadardır. Buna göre m(AOB) kaç derecedir?

5.Yukarıdaki şekilde O merkezli çemberde m(ABC) = 43° ise m(AOC) kaç derecedir?

6.noktasından D noktasına doğrusal olarak yuvarlanan yukarıdaki top üzerinde eşit aralıklarla A, B ve C noktaları işaretleniyor. Top harekete başladıktan sonra bu noktalar, toplam 7 defa yere değiyor. Son nokta yere değdiğinde top D noktasında durduğuna göre A nın ilk konumu ile D arasındaki uzaklığın dairenin çevresine oranı kaçtır?

7.Yukarıdaki şekilde merkezleri O1 ile O2 olan çemberler, B ve D noktalarında kesişmektedir. [O1O2] // [AC], | BC | = 4 br ve | O1O2 | = 9 br ise |AB| kaç br dir?

8.Şekildeki O merkezli ve 12 br yarıçaplı yarım çember içerisindeki 1 br yarıçaplı çember kaydırılmadan A noktasından B noktasına yuvarlanmıştır. Küçük çember 4 tam dönüş yaptığına göre m(AOB) = x kaç derecedir?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 281 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir