Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yandaki küpün bir ayrıtının uzunluğu 5 cm dir. Buna göre aşağıdaki soruları yanıtlayınız.

a . Küpün ayrıt sayısı ………… dir.
b . Küpün yüz sayısı ………… dır.
c . Verilen küpün yüzey alanını bulunuz.

2. Yüzey alanı ile hacmi eşit olan küpün bir ayrıt uzunluğunu bulunuz.

3. Yukarıdaki şekilde ABCD dikdörtgeninin alanı 72 cm2 ve |BC| = 6 m dir. O merkezli çemberin çevresi dikdörtgenin [AB] kenar uzunluğuna eşit ise, çemberin çapı kaç m dir (r 8 3 alınız.)?

4. Yukarıdaki şekilde A merkezli çemberde BC O merkezli çemberin çevresine eşittir. O merkezli çemberin yarıçapı 4 cm ise A merkezli çemberin yarıçapı kaç cm olur (r 8 3 alınız.)?

5. Yukarıdaki dik dairesel silindir ve kare dik prizma yaklaşık olarak eşit miktarda su aldıklarına göre cisimlerin hacimleri arasında nasıl bir ilişki vardır? Açıklayınız.

6. Ayağı belli bir uzunluktaki ağaçtaki ipe takılı olan bir kuşun gidebileceği tüm noktalara hareketi sonucu hangi cisim ortaya çıkar?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 290 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver
YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close