Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 314 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 316 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 315 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 315 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 315 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 315 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

14. Yandaki şekilde [CA] ⊥ [AB] olduğuna göre CAB dik üçgeninin [AB] kenarı etrafında 360° döndürülmesiyle oluşan cismin hacmini ve alanını, ABC üçgeninin kenarlarının uzunlukları cinsinden hesaplayınız.

15. Alanı 64 . r cm2 olan bir kürenin hacmi kaç cm3 tür?

16. Bir kürenin hacmi, sayısal değerce yüzey alanının 5 katına eşit ise çapı kaç br dir?

17. Yarıçapı 3 cm olan yukarıdaki çeyrek dairenin AO yarıçapı etrafında 360° döndürülmesiyle oluşan cismin hacmi kaç cm3 tür?

18. Bir küp içine yerleştirilen en büyük hacimli kürenin
a. Alanının küpün alanına oranını bulunuz.
b. Hacminin küpün hacmine oranını bulunuz.

19. Bir madenî küre eritilerek hacimleri eşit 125 tane özdeş küre yapılıyor. Buna göre baştaki kürenin alanının oluşan kürelerden herhangi birinin alanına oranı kaçtır?

20. Yukarıdaki şekilde O merkezli ve [AB] çaplı dairenin [AB] çapı etrafında 180° döndürülmesiyle oluşan cismin hacmini AB doğru parçasının uzunluğuna bağlı olarak bulunuz.

21. Yukarıda 1. şekilde yüksekliğinin yarısına kadar su ile dolu olan dik koni ile 2. şekildeki yüksekliğinin yarısına kadar su ile dolu koni özdeş olduğuna göre 1. şekildeki konide bulunan suyun hacminin, 2. şekildeki konide bulunan suyun hacmine oranı kaçtır?

22. Yandaki şekilde; [AB] ⊥ [AC], |AB| = 9 br, |AC| = 12 br dir. Bu dik üçgen, [BC] etrafında 360° döndürüldüğünde oluşan cismin hacmi kaç br3 olur?

23. Yukarıdaki şekilde; ABCD dikdörtgen, |AD| = 4 br ve |DC| = 6 br dir. ABCD dikdörtgeninin kıvrılıp [AB] ile [DC] nın çakıştırılması sonucu oluşan cismin hacmi kaç br3 olur?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 315 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir