Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 316 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 316 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 316 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 316 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Yukarıdaki şekilde [AC] ⊥ [CB], [CH] ⊥ [AB], |CH| = 12 br ve |AH| = 9 br dir. ABC üçgeninin [AB] etrafında 180° döndürülmesiyle oluşan cismin hacmi kaç br3 tür?

2. Yukarıda merkez açısı 72° ve yarıçapı 15 cm olan daire dilimi verilmiştir. Bu daire diliminin oluşturduğu dik koninin taban alanı kaç cm2 dir?

3. Yukarıdaki şekilde, [AB] çaplı yarım kürenin hacmi 18 . r cm3 tür. Bu yarım kürenin A noktasından B noktasına kürenin içinden ilerleyerek ulaşmak isteyen bir karıncanın alacağı yol en az kaç cm dir?

4. Hacminin br3 türünden sayısal değeri taban alanının br2 türünden sayısal değerine eşit olan bir koninin yüksekliği kaç br dir?

5. Taban çapı, yüksekliğinden (h) büyük olan dik silindirin içine yerleştirilen en büyük hacimli kürenin hacminin h değerine bağlı eşitini bulunuz.

6. Yukarıdaki şekilde dik silindirin içine alt ve üst taban çemberlerinin merkezinden geçecek şekilde EFHG dikdörtgeni çizilmiştir. Silindirin yüksekliği, çapının 2 katıdır. Silindirin taban yarıçapı 4 br olduğuna göre silindirin yüzey alanının dikdörtgenin alanına oranı kaçtır?

7. Yüksekliği taban yarıçapının 3 katı olan bir silindirin hacmi 24 . r br3 olduğuna göre  yanal alanı kaç br2 dir?

8. Hacmi 36 . r cm3 olan kürenin en büyük çemberinin sınırladığı alan kaç cm2 dir?

9. Bir kürenin içine yerleştirilen en büyük hacimli küpün hacmi 64 cm3 ise kürenin yüzey alanı kaç cm2 dir?

10. Taban yarıçapı 3 cm ve yüksekliği 4 cm olan bir dik koninin içine yerleştirilen en büyük hacimli kürenin yarıçapının uzunluğu kaç br dir?

11. Bir küpün iç bölgesinden rastgele bir nokta alınıyor. Bu noktanın küpün tüm yüzeylerine olan uzaklıklarının toplamı 12 br dir. Küpün içine yerleştirilebilen en büyük hacimli kürenin yarıçapı kaç br olur?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 316 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir