Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 320 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 320 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 320 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 320 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

10. Ana doğrusu, taban yarıçapının 4 katı olan bir dik koninin yüksekliği (..)cm dir. Buna göre yanal alanı kaç cm2 dir?

11. Taban yarıçapı 7 br ve ana doğrusu 4 br olan dik koninin hacmi kaç br3 tür?

12. Taban çevresi 8 . r br ve yanal alanı 24 . r br2 olan koninin yüksekliği kaç br dir?

13. Sağdaki şekilde ABC dik üçgeninin önce AB dik kenarı, sonra AC dik kenarı etrafında 360° döndürülmesiyle iki cisim oluşuyor. Oluşan ilk cismin hacminin ikinci cismin hacmine oranı kaçtır?

14. Sağdaki şekilde yarısı kesilmiş bir dik koni verilmiştir. |AB| = 14 cm ve |AC| = 25 cm olduğuna göre csimin hacmi kaç cm3 tür?

15. Bir dik koninin yanal alanının tüm alanına  oranı 5/8dir. Bu koninin yan yüz yüksekliği taban yarıçapı r olduğuna göre , ve r arasındaki ilişki aşağıdakilerden hangisidir?

16. Sağdaki şekilde bir dik koninin yanal yüzeyinin açık hâli verilmiştir. Buna göre koninin yüksekliği, taban yarıçapının kaç katıdır?

17. Yarıçapı 4 br olan bir küre, merkezinden 2 br uzaklıktan bir düzlemle kesiliyor. Oluşan arakesit dairesinin alanı kaç r br2 dir?

18. Yarıçapları toplamı 6 br olan iki kürenin alanları farkı 12 . r br2 dir. Buna göre bu kürelerin yarıçapları farkı br cinsinden aşağıdakilerden hangisidir?

19. Yukarıdaki şekilde O merkezli kürenin içine yerleştirilen tepesi O ve taban çapı [AB] olan koninin hacmi 96 . r br3 tür. O noktasının [AB] na uzaklığı 8 br olduğuna göre kürenin alanı kaç r br2 dir?

20. Kenar uzunlukları yukarıdaki şekildeki gibi verilen dik yamuk, [BC] etrafında 360° döndürüldüğünde oluşan cismin hacmi kaç cm3 olur?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 320 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir