Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 327 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 327 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 327 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. 40 kişilik bir sınıfta matematik dersinden başarılı olanlar 25 kişi, fi zik dersinden başarılı olanlar 18 kişi, her iki dersten de başarısız olanlar ise 7 kişidir. Bu sınıftan rastgele seçilen birinin matematik dersinden başarılı olduğu bilindiğine göre fi zik dersinden de başarılı olma olasılığı kaçtır?

2. Bir çift zar atılıyor. Zarların farklı geldiği bilindiğine göre toplamlarının tek sayı olma olasılığını bulunuz.

3. Bir atölyede günde 150 kırmızı, 180 beyaz tişört üretilmektedir. Kırmızı tişörtlerin 30 u, beyaz tişörtlerin 20 si defolu üretilmiştir. Rastgele seçilen bir tişörtün defolu olduğu bilindiğine göre beyaz olma olasılığını bulunuz.

4. İki torbanın birincisinde 6 beyaz, 3 siyah; ikincisinde 5 beyaz, 7 siyah bilye vardır. Birinci torbadan rastgele iki top seçilip ikinci torbaya atılıyor. İkinci torbadan rastgele seçilen bir topun beyaz
olma olasılığı kaçtır?

5. Bir lisenin 9. sınıfl arında 120, 10. sınıfl arında 150, 11. sınıfl arında 180 ve 12. sınıfl arında 100 öğrenci okumaktadır. Her sınıfın mevcudunun %10 u millî bayramımız olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda tören yürüyüşüne katılacaktır. Bu okuldan rastgele seçilen bir öğrencinin
a . Tören grubunda olma olasılığı,
b . Tören grubunda olmama olasılığı,
c . Tören grubunda olduğu bilindiğine göre 11. sınıfta olma olasılığı,
ç . Tören grubunda olduğu bilindiğine göre 9. sınıfta olma olasılığı kaçtır?

6. Bir zar ve bir madenî para birlikte atılıyor. Zarın üst yüzüne gelen sayı 5 ise madenî paranın yazı gelme olasılığı kaçtır?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 327 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

2 Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close