Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Belli uzunlukta vidalar, 3 fabrikada üretilmektedir. 1. fabrikadaki üretim, 2 ve 3. fabrikalardaki üretimin ikişer katı kadardır. 1 ve 3. fabrikalardaki üretimin %3 ü ve 2. fabrikadaki üretimin
%5 i hatalıdır. Üretilen vidaların hepsi bir depoya konuluyor. Sonra bir vida seçiliyor. Bu vidanın hatalı bir vida olma olasılığını bulunuz.

2. Bir çiftçi; iki elma ağacının birincisinden 1900 elma, ikincisinden 2300 elma toplamıştır. Birinci ağaçta 120 ve ikinci ağaçta 200 elma çürük çıkmıştır. Bütün elmaları bir depoya koyan çiftçi, rastgele bir elma eline alarak çürük olduğunu görmüştür. Bu çürük çıkan elmanın ikinci ağaçtan gelmiş olma olasılığı kaçtır?

3. A = {0, 1, 2, 3, 4, 5, 6} kümesinin elemanları ile rakamları farklı üç basamaklı sayılar kartlara yazılarak bir torbaya atılıyor. Torbadan rastgele bir kart çekiliyor. Çekilen kartın 5 ile bölündüğü bilindiğine göre bu sayının çift olma olasılığı kaçtır?

4. İki kutudan birincisinde 4 beyaz ve 6 siyah, ikincisinde 3 beyaz ve 4 siyah top vardır. Herhangi bir kutudan rastgele çekilen bir topun siyah olduğu görülüyor. Bu topun birinci kutudan çekilmiş olma olasılığı kaçtır?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 335 Cevabı

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir