Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ
11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 341 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 341 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 341 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

1. Bir madenî para, 3 kez havaya atılıyor. İlk atışta tura geldiği bilindiğine göre sonraki iki atışta en az bir kez yazı gelmiş olma olasılığı kaçtır?

2. Bir okuldaki 100 öğrenciden 30 tanesi matematik, 20 tanesi fi zik, 10 tanesi de hem matematik hem fi zik dersinden bütünlemeye kalmıştır. Okuldan rastgele seçilen bir öğrencinin matematik veya fi zikten bütünlemeye kalmış olma olasılığı kaçtır?

3. Bir sınıftaki öğrencilerin %60 ı erkektir. Erkeklerin %20 si ve kızların %60 ı voleybol oynamaktadır. Rastgele seçilen bir öğrencinin voleybol oynayan bir öğrenci olma olasılığı kaçtır?

4. 4 kız ve 6 erkek öğrencinin bulunduğu bir okul kafi lesinden rastgele 2 öğrenci seçilecektir. Öğrencilerden birinin kız, diğerinin erkek olma olasılığı kaçtır?

5. 5 farklı pozitif, 4 farklı negatif sayı içinden 3 sayı seçiliyor. Seçilen bu sayıların çarpımlarının pozitif olma olasılığı kaçtır?

6. Bir basketbol takımının maç kaybetme  olasılığı 3/5 Bu takımın oynadığı 3 maçtan 2 sini kazanma olasılığı kaçtır?

7. Bir eşya piyangosunda satılacak 20 biletten 7 si hediyelidir. Bu piyangodan 2 bilet alan bir kişinin en az bir hediye kazanma olasılığı kaçtır?

8. “GARGAMEL” sözcüğünün harfl eri kullanılarak 8 harfl i anlamlı ya da anlamsız sözcükler yazılıyor. Bu sözcüklerden biri seçildiğinde seçilen sözcüğün ARA ile başlama olasılığı kaçtır?

9. ABC üçgen olmak üzere, köşeleri yukarıda görülen 12 nokta üzerinde olan üçgenler çiziliyor. Bu üçgenlerden rastgele seçilen bir üçgenin üç kenarının da çemberin kirişi olma olasılığı kaçtır?

10. Bir torbada 5 beyaz ve 6 siyah bilye vardır. Bu torbadan rastgele çekilen 3 bilyeden birinin beyaz, diğer ikisinin siyah olma olasılığı kaçtır?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 341 Cevabı

Bu içeriğe emoji ile tepki ver

Bir Yorum

YORUM YAPMAK İSTER MİSİN?
**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!

Close