Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 341 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 70 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 342 Cevabı

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 342 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 342 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Dr. Ayten ERDURAN, Mehmet Fatih ÖZDEMIR tarafından 354 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Ahmet Sadık PALA tarafından yapılmış.

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 342 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

11. İki torbanın birincisinde 1 den 6 ya kadar ikincisinde 1 den 8 e kadar numaralanmış toplar vardır. Rastgele seçilen bir torbadan rastgele bir top çekiliyor. Çekilen topun üzerindeki sayı tek olduğuna göre bu topun birinci torbadan çekilmiş olma olasılığı kaçtır?

12. Fatih ile Yılmaz, hilesiz bir para ile yazı tura atacaklardır. İlk yazı atan oyunu kazanacağına ve oyuna Yılmaz’ın başlayacağı bilindiğine göre Yılmaz’ın oyunu kazanma olasılığı için aşağıdakilerden hangisi doğrudur? (P : Yılmaz’ın oyunu kazanma olasılığıdır.)

13. Bir şehrin belediye başkanlığı seçiminde İlknur’un kazanma olasılığı 1/4 Öznur’un kazanma olasılığı ise 2/5 Yapılan bu seçimde İlknur ya da Öznur’un belediye başkanlığını kazanma olasılığı kaçtır?

14. Yukarıda temsilî çizimi görülen üç kutunun içinde yer alan yeşil (Y) ve kırmızı (K) bilye sayıları verilmiştir. Ayşe adında bir öğrenci, gözleri kapalı şekilde kutuların birinden bir bilye alıyor. Gözünü açıp baktığında aldığı bilyenin yeşil renkte olduğunu görüyor. Verilenlere göre Ayşe’nin bu bilyeyi 1. kutudan çekmiş olma olasılığı kaçtır?

15. I. Bir madeni para iki kez art arda atılıyor.
II. 2 zar aynı anda atılıyor.
III. Bir torbada 4 kırmızı , 5 beyaz top vardır.
Torbadan rastgele 2 top alınıyor. Yukarıda yapılan deneyler sonucunda elde edilen örnek uzayların eleman sayıları sırasıyla aşağıdakilerden hangisidir?

16. “MATEMATİK” kelimesinin harfl erinin dördü ile harfl er rastgele yan yana konmak şartıyla “TEMA” yazma olasılığı kaçtır?

17. Hilesiz bir madenî paranın havaya atılması deneyinde 20 atış sonucunda paranın 13 kez tura geldiği görülüyor. Bu deneyde paranın yazı gelme olayının deneysel olasılığı yüzde kaçtır?

18. Bir zarın havaya atılması deneyinde aşağıda verilen havaya atma sayılarının hangisinde bulunacak olan deneysel olasılık değeri ile teorik olasılık değeri birbirine en yakın olur?

11. Sınıf Top Yayıncılık Matematik Ders Kitabı Sayfa 342 Cevabı

1
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
2
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir