Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 222 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 224 Cevabı

Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 223 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 223 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 223 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 223 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

Ç. Aşağıdaki problemleri çözünüz.
1. Ağırlığı önemsenmeyen eşit bölmeli çubuk O noktasından geçen dik eksen etrafında dönebilmektedir. Çubuğa şekildeki gibi F, F2 ve F3 kuvvetleri uygulandığında çubuk dönmüyor. Buna göre F! kuvvetinin büyüklüğü kaç F’dir?

  • Cevap:

2. Eşkenar üçgen şeklindeki ağırlığı önemsenmeyen levha yatay sürtünmesiz düzlem üzerinde O noktası etrafında dönebilmektedir. Levhaya şekildeki gibi F , F2 ve F3 kuvvetleri uygulandığında oluşan toplam tork kaç Fa kadardır?

  • Cevap:

3. Ağırlığı önemsiz eşit bölmeli çubuğa büyüklükleri 40 N ve 20 N olan iki kuvvet şekildeki gibi etki ediyor. İpte oluşan gerilme kuvvetini bulunuz.

  • Cevap:

4. Görselde bir tamirci uygun anahtarla cıvatayı döndürüyor. Bu durumda aşağıdaki ifadelerden hangileri doğrudur?
I. Uygulanan kuvvet vektörü ile tork vektörü birbirine diktir.
II. Uygulanan kuvvetin oluşturduğu tork değeri en büyük değerdir.
III. Tork vektörünün yönü cıvatanın ilerlemesi yönündedir.

  • Cevap:

5. Sürtünmesiz yatay düzlem üzerinde, O noktası etrafında dönebilen levhaya 2F, 3F ve 4F büyüklüğünde kuvvetler şekildeki gibi uygulanıyor. Kuvvetlerin O noktasına göre oluşturduğu bileşke tork kaç Fr olur?

  • Cevap:

 

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
1
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir