Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kitap Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları / 11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 325 Cevabı

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 325 Cevabı

Sponsorlu Bağlantılar


11. Sınıf Tutku Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 325 Cevabı

2018 – 2019 Eğitim Öğretim yılıyla birlikte pek çok ders ve çalışma kitabı değişti. Değişen kitaplardan biri de “11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Cevapları” oldu. Kitabı incelediğimizde ise Mustafa GÜR, Şadiye YILMAZ tarafından 433 sayfa olarak kaleme alındığını görüyoruz. Kitapta görseller ön plana çıkarılmış ve görsel tasarım ise Aysel GÜNEY TÜRKEÇ tarafından yapılmış.

11. Sınıf Tutku Yayıncılık Yayıncılık Fizik Ders Kitabı Sayfa 325 Cevabı” ise önce sorular yazıldı daha sonra kitabın üzerinde çözülerek gösterildi. Önce sorular hemen ardından ise cevaplar mevcuttur.

SORULAR

Soru:

2. Yükünün büyüklüğü q olan 4 g kütleli cisim, aralarında 5 cm olan ve 80 V’luk potansiyel farka sahip olan üretece bağlı levhalar arasında dengede durmaktadır. Buna göre cismin yükünü bulunuz. (g = 10 N/kg alınız.)

  • Cevap:

3. Şekildeki gibi A levhası yakınlarından serbest bırakılan +q yüklü parçacık B levhasındaki delikten v1 hızı ile geçip C * v1levhasına v2 hızı ile çarpıyor. Buna göre .. oranını bulunuz.

  • Cevap:

D. Aşağıdaki test sorularını çözünüz.
1. Bir üretece bağlı paralel iki levha için
I. Aralarındaki uzaklık artarsa elektrik alan şiddeti azalır.
II. Levhaların alanları genişletilirse elektrik alan şiddeti artar.
III. Levhalar arasına havadan daha iyi bir yalıtkan konulursa elektrik alan artar. yargılardan hangileri doğrudur?
A) Yalnız I B) Yalnız II C) I ve II D) II ve III E) I, II ve III

  • Cevap:

2. Şekildeki paralel levhalardan oluşan X ve Y sığaçlarının sığaları eşittir. Buna göre Y nin levhaları arasındaki maddenin elektriksel geçirgenliği s’, X’in levhaları arasındaki maddenin elektriksel geçirgenliği katsayısı s nin kaç katıdır?

  • Cevap:
0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir