Ders ve Çalışma Kitabı Cevapları TIKLAYINIZ

Sponsorlu Bağlantılar
Ana Sayfa / Kompoziyon / 12 Mart Kompozisyon Örnekleri

12 Mart Kompozisyon Örnekleri

Sponsorlu Bağlantılar


12 Mart Kompozisyon Örnekleri

İSTİKLAL MARŞIMIZ

12 Mart… Türk milletinin gurur verici nice günlerinden bir tanesidir. Milletimizin duygularını , direnişlerini kahramanlıklarını duyuran Milli marşımız bu gün kabul edilmiştir.

İstiklal marşımızı halkın cesaretinin göstergesidir. Verilern mücadelerin , desteğini ve fedakarlığın bir ödülü de denebilir. Yürekten gelen duygu ve düşüncelere tercüman olmuştur. Mücadele eden, can veren , fedakarlık yapan , kahramanlık gösteren bir iz taşır. Bu yüzden İstiklal Marşımıza sahip çıkarak geçmişimize sahip çıkmış , saygı göstermiş ve önem vermiş oluruz. Sadece 12 Mart değil hergün böyle kutsal bir marşa sahip olduğumuz için Millet olarak gururlanmalıyız. Ayrıca İstiklal Marşımızı Türk milletinin egemenliği ve özgürlüğünü ifade eden en önemli sembollerdendir. İstiklal Marşımız Milli duygularımızı en yüksek seviyelere ulaştıran ve bize geçmişimizi hatırlatan bir marşımız olduğundan onna her zaman gereken saygı ve değeri veririz.

Millet olarak sorumluluk olduğu için değil içimizden gelerek İstiklal Marşımızı ebediyete kadar korumalıyız ki bir daha kimse Türk Milletine İstiklal Marşı yazdırmasın.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry


Sponsorlu Bağlantılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir