Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 36

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 36

Aşağıdaki haberde verilen uygulamada, hangi teknoloji kullanılmıştır? 1. yönergedeki şekilde, elektrolit çözelti yerine kullanılan polimer madde de benzer bir teknolojiyle mi üretilmektedir araştırın araştırma sonuçlarını arkadaşlarınızla paylaşın.

‘Bilim insanları, ıspanaktan elektronik posta almayı başardı.’

Sertaç Aktan 01/02/2021 euronews

Haberde; bilim insanlarının kurdukları düzenekle ıspanak bitkisini patlayıcı maddelere duyarlı sensöre dönüştürdükleri ve patlayıcı maddeleri algılayan ıspanak bitkisinin uyarı mesajını iletken bağlantısı olmadan bilim insanlarına ilettiği yazılmıştır. Ispanak bitkisinin kullanılma sebebi yüksek oranda demir ve nitrojen içermesi. Bu elementler katalizör görevi görüyor. Bitkinin kökleri yardımıyla yeraltı sularında nitroaromatiklerin olup olmadığını anlayabiliyor. Nitroaromatikler patlayıcıların çoğunda bulunan bir bileşen ve çoğunlukla mayınlarda kullanılıyor.

Bitki içerisindeki nanotüpler sinyal oluşturuyor. Bitkiyi izleyen kızılötesi kamera sinyali algılayarak araştırmacılara uyarı e-mail atıyor. Bu çalışmalar elektronik aygıtların bitkilere yerleştirilip yerleştirilemeyeceği üzerinedir. Farklı alanlarda bitkilerin yeteneklerinden yararlanılması düşünülmektedir. Bitkiler sahip oldukları kök yapısı ile bir laboratuvar gibi çalışırlar. Topraktaki suyu kökleriyle yapraklara taşıyacak enerjiyi oluştururlar. Bitkilerin bu gibi yeteneklerinden yararlanabilmemiz için bitkilerle iletişim halinde olmamız gerekir. Sahip oldukları laboratuvar ortamı ile bitki organizmasından yararlanarak yapılacak çok şey var.

  • Cevap: Bu etkinliği yapmamızı istiyorsanız yorum bölümüne yazınız.

12. Sınıf Meb Yayınları Kimya Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 36 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2022 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!