Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA
12. Sınıf Kimya Kavram Öğretimi Kitabı

12. Sınıf Kimya Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 41

“12. Sınıf Kimya Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 41” ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Kimya Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 41

KÜÇÜK ŞEYLER VE DAHA FAZLASI

Yönerge: Aşağıdaki görselleri inceleyiniz, metni ve bilgi kutusunu okuyunuz. Görsellerden ve metinlerden yararlanarak soruları cevaplayınız.

Nanoteknoloji maddeyi atomik ve moleküler seviyede kontrol etme ve uygulama bilimidir. 1-100 nanometre boyutlarda maddelerin anlaşılması, kontrol edilmesi ve atomsal seviyede değiştirilip işlevsel hâle getirilmesiyle ilgilenir. Nanoteknolojide atomlar veya moleküller tek tek alınıp hassas şekilde birleştirilerek istenen ürün, cihazlar, sistemler elde edilir. Nanoteknolojinin teknolojik önemi nanoyapıların fiziksel, kimyasal ve biyolojik olarak bilinen klasik bilgilerin aksine farklı malzeme özellikleri göstermeleridir. Çok sert olmayan ve elektriği iletmeyen karbon atomundan nanotekloji ile yeni özellikli grafen elde edilir. Grafen çelikten güçlü, elmastan sert, bakırdan iletken, lastikten esnektir. Karbondan fulleren ve karbon nanotüpler gibi birçok malzemeler de elde edilir. Bu malzemeler tekstil, kozmetik, elektronik, spor malzemeleri,
inşaat malzemeleri, gıda katkıları, savunma sanayi, tıp gibi birçok alanda kullanılır. Türkiye boya-kaplama, teknik tekstil, kimyevi maddeler, otomotiv, inşaat sektörü, malzeme ve polimer kompozit gibi sektörlerde nanoteknoloji devriminde yerini almak için araştırmalarını arttırmıştır.

  • Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

12. Sınıf Kimya Meb Yayınları Kavram Öğretimi Kitabı Cevapları Sayfa 41 ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2024 Ders Kitabı Cevapları
🙂 BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER, PAYLAŞ!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir yanıt yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!