Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA
12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 100

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevapları Meb Yayınları‘na ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

12. Sınıf Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Cevapları Sayfa 100

Yıldız ve Toprak aileleri, birlikte bir tatil planı yapmışlardır. Gidecekleri yer, bulundukları yerden 60 km uzaklıktadır ve her aile kendi arabası ile yolculuk edecektir. Yıldız ve Toprak ailelerine ait arabaların her birinin bir saatlik benzin masrafı arabalarının hızlarına (V>0 km/sa.) göre sırasıyla ^3° + 150 Türk lirası ve 36 +

Türk lirası ile ifade edilmiştir (Yolculuk süresi boyunca her arabanın hız değerinin sabit olduğu ve fonksiyonların tanımlı olduğu aralıkta benzin masrafını ifade eden fonksiyonlara ait bir minimum değeri olduğu bilinmektedir.).

Verilen bilgilere göre aşağıdaki soruları cevaplayınız.

1. Yıldız ailesinin benzin masrafının en az olması için 60 km lik mesafeyi saatte kaç kilometre hızla gitmesi gerektiğini bulunuz.

  • Cevap:

2. Toprak ailesinin 60 km lik mesafeyi benzin masrafı en az olacak şekilde gitmesi için hızının 72 km/sa. olması gerektiği bilindiğine göre a değerini bulunuz.

  • Cevap:

3. Tabloda yer alan cümlelerdeki boşlukları sağ sütundaki ifadelerden doğru olanı seçerek doldurunuz.

  • Cevap:

12. Sınıf Meb Yayınları Matematik Beceri Temelli Etkinlik Kitabı Sayfa 100 Cevabı ile ilgili aşağıda bulunan emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilir aynı zamanda sosyal medyada paylaşarak bizlere katkıda bulunabilirsiniz.

2023 Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Bir cevap yazın

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!